пʼятниця, 12 січня 2018 р.

Контрольні роботи

Тема. Контрольна робота № 1. з літературного читання.
Аудіювання.                                                                                                        2клас

У 2 класi учням пропонують текст з 140-160 слiв i 8 тестових завдань, з яких 4 завдання закритого типу з вибором 1 правильної відповіді серед 3 пропонованих варіантів по 1 б.
і 4 завдання відкритого типу по 2 б до нього

Мета: перевірити вміння дітей сприймати на слух не-знайомий текст, розуміти його зміст, виділяти головну думку та головних героїв, запам’ятовувати послідов-ність подій та правильно відповідати на запитання за змістом тексту.

ХІД УРОКУ
I.Організаційний момент
II.Оголошення теми та мети уроку
III.Перевірка аудіативних умінь
ЇЖАКОВА РАЙДУГА
1.Підготовка до слухання тексту
—Послухайте оповідання і здогадайтеся, чому воно так нази-вається.
2.Словникова робота
Припускати — збільшувати швидкість; лити.
Чутка — звістка, повідомлення про когось, щось.
Злива — дуже сильний дощ.
Принишкнути — перестати рухатися і видавати звуки; завмерти. Лишенько (пестливе до лихо) — обставина, подія, що викликає страж-дання; горе, біда.
3.Слухання тексту

    Вийшов з лісу їжак — лугом-полем бродити.
    А тут раптом дощ припустив. Наче з відра линув. Не дощ, а домисько. Справжня тобі злива. Припустив — не перестає.
  Їжакові нікуди дітися. Згорнувся клубочком, принишк. Треба якось перебути, перечекати.
   Та раптовий дощ як з’явився, так і скінчився. Сонце в небі заграло. Ще яскравіше стало. А на їжакових голках дощинки так і лишилися, мов приросли.
А в тих краплях-дощинках райдуга спалахнула. Усіма кольорами грає, міниться.
    Усіма барвами переливається.
Іде їжак — райдугу несе.
І рознесли чутку сороки:
—Їжак райдугу спіймав! Їжак райдугу вполював!
   З-під куща вискочив заєць:
—І справді...
Вибігла лисиця з нори:
—Ой, лишенько...
Глянула білка з дупла:
—Так-так...
   А їжак і вухом не веде. Мовби і не чує, що звірі з його райдуги дивуються.                                  
                                (130слів)                                   (За М. Сингаївським).
                                                                                                                      4.Перевірка прослуханого за питаннями

1)Куди вийшов їжак побродити?
а)Лісом;
б)полем-лугом.
в)полем

2)Що трапилося з їжаком?
а)Потрапив під зливу;
б)знайшов яблуко.
в)зустрів вовка.

3)Їжак ніс на собі:
а)яблуко;
б)райдугу.
в)грибок.

4)Хто розніс по лісу чутку, що їжак райдугу спіймав?
а)Сорока;
б)зозуля.
в)дятел

5)Встановіть послідовність
В якій послідовності зустрівся їжачок із звірами після дощу
*  Білочка
*  зайчик
*  сорока
*  лисичка
*   
6)З чим порівнює автор дощ?

Не дощ, а ...   ----------------------------------------------------------------------------

7)Як поводився їжак кали почув, що звірі говорили, що він райдугу несе?

А їжак ----------------------------------------------------------------------------------------------

8)Підкресли слова які описують дощ

Лагідний, теплий, злива, дрібний, наче з відра.
Підсумок уроку





Прізвище учня ---------------------------------------                   Оцінка      --------------

4.Перевірка прослуханого за питаннями

1)Куди вийшов їжак побродити?
а)Лісом;
б)полем-лугом.
в)полем

2)Що трапилося з їжаком?
а)Потрапив під зливу;
б)знайшов яблуко.
в)зустрів вовка.

3)Їжак ніс на собі:
а)яблуко;
б)райдугу.
в)грибок.

4)Хто розніс по лісу чутку, що їжак райдугу спіймав?
а)Сорока;
б)зозуля.
в)дятел

5)Встановіть послідовність
В якій послідовності зустрівся їжачок із звірами після дощу
*  Білочка
*  зайчик
*  сорока
*  лисичка
*   
6)З чим порівнює автор дощ?

Не дощ, а ...   ----------------------------------------------------------------------------

7)Як поводився їжак коли почув, що звірі говорили, що він райдугу несе?

А їжак ----------------------------------------------------------------------------------------------

8)Підкресли слова які описують дощ

Лагідний, теплий, злива, дрібний, наче з відра.


Контрольні роботи з літературного читання -2кл читання

Тема. Контрольна робота № 1. з літературного читання.
Аудіювання.                                                                                                        2клас

У 2 класi учням пропонують текст з 140-160 слiв i 8 тестових завдань, з яких 4 завдання закритого типу з вибором 1 правильної відповіді серед 3 пропонованих варіантів по 1 б.
і 4 завдання відкритого типу по 2 б до нього

Мета: перевірити вміння дітей сприймати на слух не-знайомий текст, розуміти його зміст, виділяти головну думку та головних героїв, запам’ятовувати послідов-ність подій та правильно відповідати на запитання за змістом тексту.

ХІД УРОКУ
I.Організаційний момент
II.Оголошення теми та мети уроку
III.Перевірка аудіативних умінь
ЇЖАКОВА РАЙДУГА
1.Підготовка до слухання тексту
—Послухайте оповідання і здогадайтеся, чому воно так нази-вається.
2.Словникова робота
Припускати — збільшувати швидкість; лити.
Чутка — звістка, повідомлення про когось, щось.
Злива — дуже сильний дощ.
Принишкнути — перестати рухатися і видавати звуки; завмерти. Лишенько (пестливе до лихо) — обставина, подія, що викликає страж-дання; горе, біда.
3.Слухання тексту

    Вийшов з лісу їжак — лугом-полем бродити.
    А тут раптом дощ припустив. Наче з відра линув. Не дощ, а домисько. Справжня тобі злива. Припустив — не перестає.
  Їжакові нікуди дітися. Згорнувся клубочком, принишк. Треба якось перебути, перечекати.
   Та раптовий дощ як з’явився, так і скінчився. Сонце в небі заграло. Ще яскравіше стало. А на їжакових голках дощинки так і лишилися, мов приросли.
А в тих краплях-дощинках райдуга спалахнула. Усіма кольорами грає, міниться.
    Усіма барвами переливається.
Іде їжак — райдугу несе.
І рознесли чутку сороки:
—Їжак райдугу спіймав! Їжак райдугу вполював!
   З-під куща вискочив заєць:
—І справді...
Вибігла лисиця з нори:
—Ой, лишенько...
Глянула білка з дупла:
—Так-так...
   А їжак і вухом не веде. Мовби і не чує, що звірі з його райдуги дивуються.                                  
                                (130слів)                                   (За М. Сингаївським).
                                                                                                                      4.Перевірка прослуханого за питаннями

1)Куди вийшов їжак побродити?
а)Лісом;
б)полем-лугом.
в)полем

2)Що трапилося з їжаком?
а)Потрапив під зливу;
б)знайшов яблуко.
в)зустрів вовка.

3)Їжак ніс на собі:
а)яблуко;
б)райдугу.
в)грибок.

4)Хто розніс по лісу чутку, що їжак райдугу спіймав?
а)Сорока;
б)зозуля.
в)дятел

5)Встановіть послідовність
В якій послідовності зустрівся їжачок із звірами після дощу
*  Білочка
*  зайчик
*  сорока
*  лисичка
*   
6)З чим порівнює автор дощ?

Не дощ, а ...   ----------------------------------------------------------------------------

7)Як поводився їжак кали почув, що звірі говорили, що він райдугу несе?

А їжак ----------------------------------------------------------------------------------------------

8)Підкресли слова які описують дощ

Лагідний, теплий, злива, дрібний, наче з відра.
Підсумок уроку





Прізвище учня ---------------------------------------                   Оцінка      --------------

4.Перевірка прослуханого за питаннями

1)Куди вийшов їжак побродити?
а)Лісом;
б)полем-лугом.
в)полем

2)Що трапилося з їжаком?
а)Потрапив під зливу;
б)знайшов яблуко.
в)зустрів вовка.

3)Їжак ніс на собі:
а)яблуко;
б)райдугу.
в)грибок.

4)Хто розніс по лісу чутку, що їжак райдугу спіймав?
а)Сорока;
б)зозуля.
в)дятел

5)Встановіть послідовність
В якій послідовності зустрівся їжачок із звірами після дощу
*  Білочка
*  зайчик
*  сорока
*  лисичка
*   
6)З чим порівнює автор дощ?

Не дощ, а ...   ----------------------------------------------------------------------------

7)Як поводився їжак коли почув, що звірі говорили, що він райдугу несе?

А їжак ----------------------------------------------------------------------------------------------

8)Підкресли слова які описують дощ

Лагідний, теплий, злива, дрібний, наче з відра.




 Контрольна робота № 2 з літературного читання
Аудіювання 2 клас
Мета. Перевірити вміння дітей сприймати на слухати незнайомий текст, розуміти його зміст, виділяти головних героїв, запам’ятовувати послідовність подій та правильно відповідати на запитання тексту
1. Послухай текст.
Боягузка
Валя боялася мишей, жаб, павуків, гусені. Усі її так і звали — боягузка.
Одного разу діти гралися в піску. Разом з ними був і малий Андрійко. Він ще не вмів ходити, а тільки повзав.
Раптом хтось закричав:
Кудлай з ланцюга зірвався! Бережіться, діти!
Усі кинулися тікати. Валя побігла в садок і зачинила хвіртку. На піску лишився малий Андрійко.
Собака наближався до Андрійка. Валя вискочила з хвіртки і затулила собою Андрійка.
Великий злий собака біг прямо на Валю.
Валя кинула в нього совком і закричала:
Йди геть!
Тут підбіг сторож і забрав собаку. Валя заплакала.
Чому ти плачеш? — запитали діти.
Я дуже злякалася... — сказала Валя.
За Н.Артюховою

Виконай тестові завдання:
1.   Де гралися діти?
   а) У піску.
   б) У садку.
    в)У полі.
 
2.  Якою була кличка в собаки?
   а) Рекс.
   б) Кудлай.
       в)Дружок



3.  Чому Андрійко не втік від собаки?
           а)  Бо не помітив собаки.
           б)  Бо не вмів ходити.
           в) Бо не злякався її.

4.Валя кинула в собаку
        а) Совок
        б) Палку
      в)   Камінь

5. Підкресли слова які описують собаку

Малий, злий, великий, добрий

6.Закінчи речення.

Валя боялася мишей,  ………………,  ……………………….,   .....……………. ,

7. Визнач, хто є головним персонажем твору?

Головним персонажем твору є ………………………………

8.  Чи справедливо діти називали Валю боягузкою?
 
а) Так, бо вона всього боялася.
        б) Ні, бо вона забула про страх і затулила Андрійка від       
    собаки.


















Прізвище учня   -------------------------------------                                   Оцінка ----


Перевірка прослуханого.                 Виконай тестові завдання:

1.                 Де гралися діти?

         а)     У піску.
         б)     У садку.
         в)     У полі.
 
2.      Якою була кличка в собаки?
        
         а)   Рекс.
         б)    Кудлай.
         в)    Дружок

3.      Чому Андрійко не втік від собаки?

         а)  Бо не помітив собаки.
         б)  Бо не вмів ходити.
         в)  Бо не злякався її.

4.Валя кинула в собаку
       
        а) Совок
       б) Палку
       в)   Камінь

5. Підкресли слова які описують собаку

Малий, злий, великий, добрий

6.Закінчи речення.

Валя боялася мишей,  ………………,  …………………, …………...

7. Визнач, хто є головним персонажем твору?

Головним персонажем твору є ………………………………

8.      Чи справедливо діти називали Валю боягузкою?
        
   а)  Так, бо вона всього боялася.
   б)  Ні, бо вона забула про страх і затулила Андрійка від собаки.















субота, 23 грудня 2017 р.

Про автора

       Понад 35 років працюю вчителем початкових класів. Протягом цих років намагаюся сіяти в душі дітей насіння краси і любові,доброти і людяності, мудрі зернята знань.
                 Я щоранку заходжу в клас
                 На дитячих обличчях – усміх.                                                      Що я варта ,діти без вас 
                  Ви – натхнення моє, мій успіх.
Моїм успіхом як учителя і як людини –  є допитливі і вдячні очі дітей. Я намагаюся вчити дітей так,аби кожен учень відчув радість успіху в навчанні.
     На мою думку, «Вчитись легко,коли вчитись доступно та цікаво». Успіх має бути доступний кожній дитині,бо якщо вона досягає успіху в школі то у неї є шанс досягти успіху в житті. З перших днів перебування дитини в школі намагаюсь створити добру ,привітну,спокійну атмосферу в класі. Це дає учням відчути психологічний комфорт на уроці,почуватися впевнено. Мої стосунки з учнями ґрунтуються на почутті взаємоповаги та взаєморозуміння.
Я допомагаю дітям подолати невпевненість у власних силах. Навчаю їх не боятися помилок. Переконую ,що не помиляється тільки той, хто нічого не робить.
Головним для мене  завдання  є розкриття індивідуальності кожної дитини. Намагаюся сіяти в душі дітей добро,правду,милосердя,утверджую справедливість і плекаю совість.

                                                                                                                                   Успіхом моєї діяльності є розуміння сучасних вимог до навчально- виховного процесу,запровадження у практику  інтерактивних методів навчання. Сподіваюсь ,що в майбутньому мої вихованці зростуть золотим збіжжям нашої країни. 

       Школа  - наш дім, що зітканий з проміння,  
      З любов. радості та веселкових мрій, 
      Що зігріває цілі покоління.
      Це – храм добра ,утвердження надій.