пʼятниця, 12 січня 2018 р.

Контрольні роботи

Тема. Контрольна робота № 1. з літературного читання.
Аудіювання.                                                                                                        2клас

У 2 класi учням пропонують текст з 140-160 слiв i 8 тестових завдань, з яких 4 завдання закритого типу з вибором 1 правильної відповіді серед 3 пропонованих варіантів по 1 б.
і 4 завдання відкритого типу по 2 б до нього

Мета: перевірити вміння дітей сприймати на слух не-знайомий текст, розуміти його зміст, виділяти головну думку та головних героїв, запам’ятовувати послідов-ність подій та правильно відповідати на запитання за змістом тексту.

ХІД УРОКУ
I.Організаційний момент
II.Оголошення теми та мети уроку
III.Перевірка аудіативних умінь
ЇЖАКОВА РАЙДУГА
1.Підготовка до слухання тексту
—Послухайте оповідання і здогадайтеся, чому воно так нази-вається.
2.Словникова робота
Припускати — збільшувати швидкість; лити.
Чутка — звістка, повідомлення про когось, щось.
Злива — дуже сильний дощ.
Принишкнути — перестати рухатися і видавати звуки; завмерти. Лишенько (пестливе до лихо) — обставина, подія, що викликає страж-дання; горе, біда.
3.Слухання тексту

    Вийшов з лісу їжак — лугом-полем бродити.
    А тут раптом дощ припустив. Наче з відра линув. Не дощ, а домисько. Справжня тобі злива. Припустив — не перестає.
  Їжакові нікуди дітися. Згорнувся клубочком, принишк. Треба якось перебути, перечекати.
   Та раптовий дощ як з’явився, так і скінчився. Сонце в небі заграло. Ще яскравіше стало. А на їжакових голках дощинки так і лишилися, мов приросли.
А в тих краплях-дощинках райдуга спалахнула. Усіма кольорами грає, міниться.
    Усіма барвами переливається.
Іде їжак — райдугу несе.
І рознесли чутку сороки:
—Їжак райдугу спіймав! Їжак райдугу вполював!
   З-під куща вискочив заєць:
—І справді...
Вибігла лисиця з нори:
—Ой, лишенько...
Глянула білка з дупла:
—Так-так...
   А їжак і вухом не веде. Мовби і не чує, що звірі з його райдуги дивуються.                                  
                                (130слів)                                   (За М. Сингаївським).
                                                                                                                      4.Перевірка прослуханого за питаннями

1)Куди вийшов їжак побродити?
а)Лісом;
б)полем-лугом.
в)полем

2)Що трапилося з їжаком?
а)Потрапив під зливу;
б)знайшов яблуко.
в)зустрів вовка.

3)Їжак ніс на собі:
а)яблуко;
б)райдугу.
в)грибок.

4)Хто розніс по лісу чутку, що їжак райдугу спіймав?
а)Сорока;
б)зозуля.
в)дятел

5)Встановіть послідовність
В якій послідовності зустрівся їжачок із звірами після дощу
*  Білочка
*  зайчик
*  сорока
*  лисичка
*   
6)З чим порівнює автор дощ?

Не дощ, а ...   ----------------------------------------------------------------------------

7)Як поводився їжак кали почув, що звірі говорили, що він райдугу несе?

А їжак ----------------------------------------------------------------------------------------------

8)Підкресли слова які описують дощ

Лагідний, теплий, злива, дрібний, наче з відра.
Підсумок уроку





Прізвище учня ---------------------------------------                   Оцінка      --------------

4.Перевірка прослуханого за питаннями

1)Куди вийшов їжак побродити?
а)Лісом;
б)полем-лугом.
в)полем

2)Що трапилося з їжаком?
а)Потрапив під зливу;
б)знайшов яблуко.
в)зустрів вовка.

3)Їжак ніс на собі:
а)яблуко;
б)райдугу.
в)грибок.

4)Хто розніс по лісу чутку, що їжак райдугу спіймав?
а)Сорока;
б)зозуля.
в)дятел

5)Встановіть послідовність
В якій послідовності зустрівся їжачок із звірами після дощу
*  Білочка
*  зайчик
*  сорока
*  лисичка
*   
6)З чим порівнює автор дощ?

Не дощ, а ...   ----------------------------------------------------------------------------

7)Як поводився їжак коли почув, що звірі говорили, що він райдугу несе?

А їжак ----------------------------------------------------------------------------------------------

8)Підкресли слова які описують дощ

Лагідний, теплий, злива, дрібний, наче з відра.


Немає коментарів:

Дописати коментар