Інтегрований урок у 1 класі (Читання, Математика)
Тема. "Грамоти учиться — завжди знадобиться". Повторення і систематизація знань з математики. Читання слів і речень з вивченими буквами. Розвивальні завдання.
Мета. Вчити
застосовувати набуті знання і навички на практиці, у повсякденному житті;
Розвивати
увагу, логічне мислення, усну лічбу, читацькі навички, кмітливість,
спостережливість; виховувати любов до природи, культуру поведінки.
Обладнання: квитки на поїзд, картки зі
словами, фонограма звуків лісу, 2 кошики (картонні зображення), лічильний
матеріал: яблучка, шишки, грибочки.конструктор лего. малюнки тварин
Хід уроку
І. Організація
класу.
Ранкова зустріч
-Ось і все, дзвенить дзвінок ,
В гості йде до нас урок.
Буде він у нас цікавий.
У ньому новинок чимало.
Хвилинка психологічного настрою
Станьмо в коло, щоб зібратись,
З настроєм урок почати.
Привітайтесь з гостями та побажайте їм гарного настрою
Доброго ранку! Доброго дня!
Доброго вчора, сьогодні, щодня!
Миру бажаємо кожній родині,
Щастя, здоров’я — кожній людині
- Діти, я бажаю вам сьогодні цікавого дня і гарного настрою.
Вправа «Коло»
--Який у вас сьогодні настрій ?
Передайте його виразом обличчя.
Усміхніться і поділіться гарним настроєм
з товаришами.
Вправа «Побажання»
-- Висловіть один одному побажання (Я хочу побажати тобі… гарних успіхів на
уроці, удачі, міцного здоров я…)
А тепер покажіть свій настрій
на світлофорчику
Починаємо
урок
На
уроці сидітиму…тихо
Буду
слухати… уважно
Рахуватиму
… швидко
Відповідатиму
… чітко
Наш девіз:
Ми веселий дружній клас.
Гарний настрій у всіх нас.
Будем разом працювати,
Рахувати і читати
ІІ. Повідомлення
теми і мети уроку.
--- Тема нашого
уроку «Грамоти учиться - завжди знадобиться».
Яка інформація
мене тут чекає
• Додавання і віднімання чисел в межах
10
• Робота з геометричним матеріалом
• Цікаві завдання
• Читання слів та складів з вивченими буквами
• Робота над текстом
Сьогодні до нас на урок завітали дві дівчинки Мрійниця та Читалочка. Читалочка говорить:
- Мій улюблений предмет читання. Як добре тому
хто вміє читати. Я теж хотіла б навчитися гарно та швидко читати. Тоді б я прочитала усі оголошення у місті і знала
б усі новини. Прочитала б багато кнтжок.
А Мрійниця відповідає:
---
А от і ні. Набагато важливіше — знати математику. Хто вміє рахувати той зможе порахувати людей, міста, села, планети це ж так цікаво!
І почали вони
сперечатися. Сперечалися, сперечалися, а до згоди дійти не змогли Вирішили
вони звернутися, діти, до вас по допомогу, щоб ви їх розсудили.
Проблемне питання
---
Як ви думаєте, що важливіше: вміти гарно читати чи добре знати математику?
(Відповіді учнів).
Постановка
проблеми уроку.
---
Ми не будемо сперечатися, а з'ясуємо це протягом уроку. Отож вирушаємо з вами
у подорож. Запрошую вас у світ чисел і геометричних фігур, букв та
складів. Давайте помандруємо стежками
математики та грамоти. Під час
подорожей трапляються різні ситуації.
(На
дошці — дві дівчинки, два кошики з
написами «читання» і «математика»).
--- Якщо під час пригод нам допоможе вміння читати, то ми кластимемо квіточку у кошик «читання», якщо допоможуть математичні знання — квіточку у кошик «математика». Де квіток буде більше - той предмет і важливіший.
III Робота над
темою уроку.
---
А чим будемо подорожувати, дізнаєтесь, якщо розплутаєте "ниточку"
Гра "Ниточка". Поїзд. Читання складів
--- Молодці! Ми вирушаємо у подорож поїздом. А що допомогло нам виконати перше завдання? (Вміння читати). Отож, першу квіточку кладемо у кошик «читання».
Гра «Купи
квиток».
--- Час купити квитки. У вас на партах лежать карточки. З’єднайте числа з відповідним малюнком і придбайте квиток. Усний рахунок.
Коли усі придбали квитки, робиться висновок, що наступна квіточка кладеться у кошик «математика»).
---
На кожному квитку обов'язково пишеться номер
місця, на якому повинен сидіти пасажир під час поїздки. Погляньте на свої квитки — у
кого який номер. Як ви гадаєте, навіщо це потрібно? (Якби не було нумерації,
пасажири сварилися б, кому де сидіти).
Сусіди числа
Менше за 7. Більше за 5
Додавання і віднімання 1
--- Завдяки якій науці у транспорті порядок?
(Наступна КВІТКА — у кошик «математика»).
--- Ось ми і сіли у потяг, подорож починається. Дорога буде далека. Якщо просто сидіти, то можна і занудьгувати. Отож, почитаємо.
Вправа "Читання слів з вивченими буквами ". Завдання від Читалочки «Буквар с.80
--- Що не дало нам нудьгувати у дорозі? (Уміння читати). (Квітка — у кошик).
--- А за вікном така краса!.. Давайте поглянемо ми проїзджаємо країну Геометрію».На що схожа дорога якою ми їдемо?
Геометрні фігури. Які геметричні фігури ви бачите?
Закінчить речення…
Відрізок має(початак і кінець)
Пряма немає..( не початку не кінця)
Назвіти з яких геометричних фігур складаються будинки які ми проїзджаємо
(Наступна квітка — у кошик "математики').
---
Ось і ніч настала. Час лягати спати. Покладіть голівки на руки, заплющіть очі,
відпочивайте.
(Звучить фонограма звуків лісу).
---
Ой, діти, прокидайтесь! Чуєте? Де це ми? (У лісі).
---
А як ви дізналися? (Чути щебет птахів, шелест листя, дзюрчання струмочка...)
--- Далі підемо пішки. (На дошці з'являється зображення хатинки).
---
Куди це ми прийшли?
Лісова школа
---
Виявляється існує і така школа. А хто там навчається?
--- Звірята сидять за партами, уважно слухають учительку-сову. Зараз у них урок. Ви хочете зайти до них у гості? Але з порожніми руками не годиться йти у гості. Давайте назбираємо гостинців.
Робота у групах
Перша група відшукує половинки яблук, що є складом числа
10, друга група - половинки шишок на склад числа 9, третя — грибочки, на склад
числа 8).
Так-так... для
білочки — шишки маємо, для їжачка — грибочки, зайчика яблучками почастуємо. А
що ж ми принесемо вовчику і лисці? Давайте рибки наловимо.
Робота у парах. На кожній рибці на зворотному боці приклад. Треба «наловити» рибок з відповіддю 10.
(Наступна фішка — у кошик "математика").
Давайте допоможемо звірятам прочитати текст від
Щебетунчика с 81
(Наступна квітка — у кошик "читання").
Звірята, а давайте пограємо з кубиками «Лего» це так цікаво!
Квіточка в кошик Мрійниці.
І я знаю таку гру . –сказала Читалочка
Читання з кубиком и «Лего»
(Після виконання завдання наступна фішка кладеться у кошик Читалочки зі словом "читання ").
--- Зараз у Лісовій школі урок фізкультури. Всі учні роблять зарядку. Приєднаймося і ми.
Фізкультхвилинка.
--- На уроці фізкультури звірята стрибали у довжину. З'ясуймо, хто на яку довжину стрибнув.
У кожного учня картка із зображенням однієї з тварин і відрізка. Учень вимірює свій відрізок, повідомляє класу. На дошці плакат із зображенням цих тварин і закритими числами, що позначають довжину стрибка кожної тварини. (Коли учні виміряли свій відрізок і повідомили класу, вчитель відчиняє віконця, діти перевіряють, чи правильно виконали вимірювання).
(Наступна фішка — у кошик
“математика").
--- Хто із звірят стрибнув найдалі? Хто найближче?
Робота над
текстом с 81
( Квітка у кошик Читалочки)
(Діти складають умову задачі, розв'язують її, формулюють
відповідь).
(Квітка— у кошик "математика").
Читання кросворду
( Квітка у кошик Читалочки)
Обчислити .Самостійна робота
(Квітка— у кошик "математика").
III.
Підсумок уроку.
--- Давайте полічимо, скільки ж у кожному кошику фішок? (Порівну).
--- То що відповімо дівчаткам? Як їх розсудимо? (У житті однаково важливими є всі предмети, які вивчаються у школі).
- Які завдання допомогли розв»язати суперечку?
Гра
«Продовжте речення».
На уроці я
навчився…
Мені сподобалося…
Хотів би ще
навчитися…
Найскладніше було…
Найлегше було…
Рефлексія.
---
Як швидко минув час. Пора нам повертатися додому. Адже наші рідні нас
зачекалися.
Оцініть свою роботу на уроці за допомогою смайликів
Всі ви добре працювали,
На уроці
відповідали.
Тож скажу вам у
кінці:
Першокласники
мої-молодці!
Немає коментарів:
Дописати коментар